EXPOb2b

ENERGY

MEYER BURGER TECHNOLOGY AG

Türkiye ve Bulgaristan Distribütörü

Innovative win- win-win technology.
Solar modules that pay off for you, your customers, and the environment.
As an installer, you have direct access to solar system end customers. You are the first point of contact for all questions concerning the planning, efficiency, delivery, and installation of solar systems. Customers count on your expertise and advice when it comes to all things solar. They trust you. We want to keep it that way. That’s why we offer the latest generation of reliable, powerful, and durable solar modules. Discover the advantages of our solar modules for yourself and install your first system with Meyer Burger solar modules. This enables Meyer Burger HJT cells to absorb much more solar energy than conventional cells and for the converted electrical power to flow through the module with less resistance – even under low-light conditions, such as when it’s cloudy.

We have further refined the highly efficient heterojunction technology, making it even more efficient. By linking the solar cells using our patented SmartWire technology (SWCT™), we are able to reduce shading on the cell by up to 30 percent. The result is that Meyer Burger cells boast impressively high efficiency – they’re capable of absorbing considerably more solar energy than conventional cells,

making our solar modules some of the most high-performance modules on the market. What this efficiency means for your customers: more power per surface area and a substantially higher energy yield compared to standard, modern-day technologies.

And that’s not all. SWCT™also improves cell stability and makes the modules less susceptible to so-called microcracks, one of the most common reasons for energy losses in solar modules.

Meyer Burger Teknolojisi

Meyer Burger, üretim ekipmanlarımız ile sürdürülebilir bir şekilde üretilen benzersiz fotovoltaik sistemler yaratmak için yenilikçi son teknolojiyi gelenek ve cesaretle birleştirir.

Yaklaşık 70 yıldır, elmas tel testereler ve endüstriyel PERC çözümlerinden güneş enerjisi modülleri için hassas ölçüm teknolojisine kadar endüstrinin teknolojik omurgasıyız ve standartları belirliyoruz. Bugün dünya çapında üretilen güneş modüllerinin büyük çoğunluğu Meyer Burger tarafından geliştirilen teknolojilere dayanmaktadır.

Şimdi bir sonraki adımı atıyoruz ve iş modelimizi yeniden keşfettik: Yüksek performanslı fotovoltaik hücre ve modül üreticisi olarak, fotovoltaikleri dünya çapında yeni bir çağa yönlendirmek için geliştirdiğimiz heterojunction/SmartWire teknolojisini kullanıyoruz. Enerji verimi ve verimliliği açısından yeni standartlar tanımlıyor ve bunları birinci sınıf tasarımla birleştiriyoruz.

Avantajımız bizi her gün daha fazla yenilik yapmaya itiyor. Malzemelerimizin ve işçiliğimizin ötesine geçen ve ürünümüzün karşılığını veren yenilikler. Herkes için. Güneşli bir gelecek için!

Yeni nesil yüksek performanslı modüller

Siyah – Zerafetin Özü

 • Nominal güç 380–400 Wp
 • Verimlilik: yüzde 20,7–21,7
 • Beyaz arka tabaka filmi 120 yarım hücreli modül, monokristal n-Si, HJT (heterojunction) hücre
 • Boyutlar (mm): 1.767 x 1.041 x 35
 • Ağırlık: 19,7 kg 25 yıl ürün ve performans garantisi

Beyaz – En İyi Performans

 • Nominal güç 380–400 Wp

 • Verimlilik: yüzde 20,7–21,7

 • Beyaz arka tabaka filmi 120 yarım hücreli modül, monokristal n-Si, HJT (heterojunction) hücre

 • Boyutlar (mm): 1.767 x 1.041 x 35 Ağırlık: 19,7 kg 25 yıl ürün ve performans garantisi

Cam – Sadece Özel

 • Nominal güç 370–390 Wp

 • Verimlilik: yüzde 20,6-21,8

 • Şeffaf cam arka 120 yarım hücreli modül, monokristal n-Si, HJT (heterojunction) hücre Yüzde 90 çift yüzeylilik faktörü

 • Boyutlar (mm): 1.722 x 1.041 x 35 Ağırlık: 24,4 kg 30 yıl ürün ve performans garantisi

Sadece yapmış olma.
Meyer Burger ile yap.

Birçok modül üreticisi var. Bir de Meyer Burger var. Biz farklıyız. Biz daha iyiyiz. Tescilli heterojunction teknolojimizi (HJT) daha da verimli hale getirmek için geliştirdik. Mühendislerimiz bunu, benzersiz bir hücre yapısı oluşturmak için çeşitli silikon katmanlarını birleştirerek başardılar.

Bu, Meyer Burger HJT hücrelerinin geleneksel hücrelere göre çok daha fazla güneş enerjisi emmesini ve dönüştürülen elektrik gücünün, bulutlu hava gibi düşük ışık koşullarında bile modülden daha az dirençle akmasını sağlar.

Hücreler, patentli SmartWire teknolojimiz (SWCT™) kullanılarak bağlandığında enerji verimi daha da yüksek olabilir. Bunun nedeni, çok ince bağlantı tellerinin güneş pilleri üzerindeki gölgelemeyi yüzde 30’a kadar azaltmasıdır. Bu sayede modüller daha fazla enerji emer ve daha uzun süre elektrik üretir. Aynı miktarda çatı alanı için belirgin şekilde daha fazla güç için.

Ve hepsi bu değil. SWCT™ayrıca hücre stabilitesini iyileştirir ve modülleri güneş modüllerindeki enerji kayıplarının en yaygın nedenlerinden biri olan mikro çatlaklara karşı daha az duyarlı hale getirir.

Güneş Enerjisi Ölçümü

Elektrik maliyetlerini azaltın, emisyonları azaltın, bağımsız olun

Meyer Burger ile karşılığını alırsınız! Hep. Ve üç kat. Çünkü güneş enerjisi modüllerimizle paradan tasarruf edersiniz, iklimi korursunuz ve elektrik tedarikçinizden bağımsız olursunu

Sürdürülebilir standartlar belirlemek

Meyer Burger, güneş pilleri herhangi bir sera gazı üretmeden enerji ürettiği için özellikle sürdürülebilir ve iklim dostu bir şekilde enerji üretiyor. Ama bu bizim için yeterli değil. Fotovoltaik modüllerimizin de sürdürülebilir olmasını istiyoruz.

İşte bu yüzden en başından itibaren birinci sınıf malzemelere, döngüsel ekonomi konseptine uygun olarak maksimum geri dönüştürülebilirliğe, kaynakları koruyan üretim süreçlerine, güvenilir ve şeffaf tedarik zincirlerine ve tren gibi optimize edilmiş taşıma mesafelerine odaklanıyoruz.

Bir bakışta modüllerimizin avantajları

 • Maksimum performans Sabah ve akşam saatleri veya bulutlu gökyüzü gibi düşük ışık koşullarında bile yüzde 20’ye kadar daha fazla enerji verimi
 • Maksimum dayanıklılık Onlarca yıl garantili verim
 • Maksimum stabilite
  Patentli SmartWire ızgara yapısı, modülleri son derece sağlam ve kırılmaya karşı dirençli hale getirir
 • Maksimum kalite Güneş pilleri ve modüllerinin en yüksek standartlara göre ve özel olarak Almanya’da üretimi
 • Maksimum zerafetMütevazı ve mükemmel tasarım mükemmel bir uyum içinde
 • Maksimum sürdürülebilirlik

  Modüllerimizi yalnızca Almanya’da üretiyoruz. Diğer üreticilerin aksine, kurşun kullanmaktan kesinlikle kaçınıyoruz ve önemli ölçüde daha az solvent kullanıyoruz. Ve modüllerimiz döngüsel ekonomi ilkeleri doğrultusunda geri dönüştürülebilir.

Güneş modülleri

Güçlü Meyer Burger güneş modüllerimizle kendi elektriğinizi üretin, emisyonları azaltın ve nakitten tasarruf edin.

Avrupa'da Üretim

Modüllerimiz yalnızca Almanya’da üretilmektedir ve mümkün olduğunca Avrupa’dan tedarikçiler ve ortaklarla çalışıyoruz. Bu, çevresel ayak izimizi, tamamen yenilenebilir kaynaklardan elde edilen enerjiyle çalıştırdığımız Hohenstein-Ernstthal, Thalheim (City of Bitterfeld-Wolfen) ve Freiberg’deki son teknoloji üretim tesislerimiz kadar azaltır. Diğer üreticilerin aksine, kurşun kullanmaktan kesinlikle kaçınıyoruz ve önemli ölçüde daha az solvent kullanıyoruz.

Ayrıca, hizmet dışı bırakılan modüllerin geri dönüştürülmesine bütünsel bir yaklaşım getiriyoruz. Ne de olsa, modüllerimiz güneşin tadını çıkarma günlerini sona erdirdikten sonra işler bitmedi. Bizimle, demonte veya kusurlu modüller hurda yığınına dönüşmez. İstisnasız tüm kullanım ömrü sonu modüllerini geri alıyoruz. Ve hammadde döngüsüne geri beslemek için cam, alüminyum, plastik ve silikon gibi malzemeleri geri dönüştürüyoruz.

Kurulumcular için

Yeni standartlar belirleyin! Müşterileriniz ve işiniz için.

Bir servis sağlayıcı olarak, yüksek performanslı güneş modülleri, kapsamlı servis ve müşteri kazanımı desteğimizden yararlanabilirsiniz.

Yeşil üretim

Hohenstein-Ernstthal, Thalheim (City of Bitterfeld-Wolfen) ve Freiberg'deki son teknoloji fabrikalarımıza %100 yenilenebilir kaynaklardan elektrik sağlıyoruz.

Geri dönüşüm ve yeniden kullanım

Modüllerimizi geri alıyor ve mümkün olduğunca eksiksiz bir şekilde geri dönüştürüyoruz.

Bölgesel değer yaratma

Saksonya ve Saksonya-Anhalt'taki üretim tesislerimize kapsamlı bir şekilde yatırım yapıyoruz. Bunu yaparken iyi işler yarattık, vasıflı işçiler yetiştirdik ve bölgelerin ekonomik kalkınmasına kalıcı bir katkı sağladık.

İstikrarlı tedarik zincirleri

Birçok bileşeni Avrupalı ​​tedarikçilerden tedarik ediyoruz, bu da bizi küresel tedarik zincirindeki kesintilerden özellikle iyi korumamızı sağlıyor.

EXPOb2b BUSINESS PARTNERS